český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

ČLÁNKY

Raději se jeďte léčit do lázní

Pokud trpíme častými nemocemi dýchacích cest, každoročně se potýkáme s alergiemi nebo máme astma, není třeba zoufat, na to všechno totiž pomohou lázně! Ty kvalitní navíc poskytnou i mnohem více. Jak ale poznat kvalitu lázní a kdy na ně máme nárok? Rada pro začátek: Nenechme se odbýt!

 

Doporučení od lékaře

„Lázně jsou přeplněné, stejně vám tam nepomohou…“ Ať už jsme se setkali s různými reakcemi od svého praktického lékaře, nesmíme se nechat odbýt. Na lázně máme totiž v případě zdravotních obtíží jednoznačně nárok. A na základě čeho nás doporučí? „Lékař vypisuje návrh na lázeňskou péči podle tzv. indikačního seznamu. Ten určuje, jaká onemocnění léčí dané lázně a jak často má nemocný na ně nárok. Pokud do něj chceme nahlédnout, najdeme jej na webových stránkách konkrétních lázní,“ informuje Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

 

Plánování je hračka!

Následné plánování pobytu v  lázních není složité, jen je dobré dopředu vědět několik věcí. „Je potřeba počítat s tím, že návrh u  dospělých platí tři měsíce od data, kdy jej lékař vypíše. Pokud pacient během této doby pobyt nenastoupí, poukaz propadá,“ připomíná Jiří Dědek. „Největší nápor je na lázeňské kapacity v  létě, ale když vyrazíme na podzim nebo v zimě, má to své výhody,“ ještě dodává.

 

Jak poznáme kvalitní lázně?

Kvalitní lázně především poskytují komplexní péči, to například znamená, že se lázeňský lékař při vstupní prohlídce nezaměří jen na hlavní problém, se kterým jsme přijeli, ale zváží náš stav z různých úhlů pohledu a podle toho nastaví léčbu. Lázeňské léčebné procedury provádí školení odborníci, navíc je při nich využíván přírodní léčivý zdroj. To všechno jsou rozdíly, které lázně zásadně odlišují od běžného wellness.

„Na rozdíl od wellness lázně skutečně léčí. U nás k léčbě využíváme mimo jiné i vodu z pramene Vincentka, který má unikátní obsah minerálních látek a je vysoce proplyněný oxidem uhličitým. Pacientům s dýchacími obtížemi například pomáhá inhalace, na atopické ekzémy zase doporučujeme uhličité koupele,“ říká Jiří Dědek a dále vysvětluje: „Minerální vodu pro uhličité koupele navíc ohříváme takzvaně šokově. Vana se totiž skládá ze dvou plášťů, mezi nimiž je pára o vysoké teplotě, která zajišťuje rychlé ohřátí vody, díky čemuž neuniká léčivý oxid uhličitý. Při pomalém ohřevu by naopak mohlo množství klesnout až na polovinu a snížit účinky léčby, to se v tomto případě rozhodně nestane.“

 

Do lázní v zimě? Proč ne!

  • čistý vzduch bez městského smogu a alergenů
  • nižší doplatky na služby, které nehradí pojišťovna
  • méně lidí, a proto možnost vybrat si ze širší nabídky volných ubytovacích kapacit i parkovacích míst
  • možnost nastoupit pobyt téměř ihned nebo se na termínu domluvit
  • nerušený genius loci lázeňské kolonády a zasněžená atmosféra

 

Tip na závěr: Objevíme-li další bonusy k péči jako například jednorázové, a tudíž hygienické, parafínové či rašelinové zábaly, pak jsme s velkou jistotou na správné adrese.

Autorka: jas, Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test